• televíziós közvetítés
      • NBCSN péntek – 3:00pm to 6:00pm ET
      • NBC Szombat – 2:30pm to 7:30pm ET

Kentucky Derby története

a futás a rózsák. A legnagyobb két perc a sportban. Nem számít, milyen monikert szeretne használni, a Kentucky Derby amerikai intézmény lett. A dátum – május első szombatja-felejthetetlen, elhelyezkedése-Churchill Downs iker tornyaival-ikonikus.,

Az első futamot 1875-ben és az Epsom Downs-i angol derbit követően Aristides nyerte meg 11/2 mérföldön át, amely 1896-ig maradt a Derby távolsága, amikor 11/4 mérföldre rövidítették.

“nem érdekel, hogy soha nem nyer-e még egy versenyt, és ha valaha is indul egy másik versenyen, ő nyerte a legnagyobb versenyt Amerikában, és elégedett vagyok” – jegyezte meg Harry Payne Whitney tulajdonos, amikor megbánta, hogy 1915-ben megnyerte a Kentucky derbit. Ennek során érvényesítette Churchill Downs elnök col., Matt Winn azon törekvése, hogy a derbit az amerikai versenyzés legfontosabb és legrangosabb márkájává tegye, ami több mint egy évszázada tart.

a Triple Crown kiindulópontja, a Kentucky Derby, tanúja volt a sorozat mind a 13 győztesének, Sir Bartontól 1919-ben, hogy igazolja az 2018-ot. A Derbi a 16 egymást követő győzelem egyikének számít, míg Secretariat, akit sokan az amerikai gyepen valaha látott legnagyobb telivérnek tartanak, 1:59.40-es derbi versenyrekordot tart fenn.,

A nem hármas koronás győztes számára a Kentucky Derby győzelme mindazonáltal biztosítja a helyet a sport panteonjában. Az olyan hírességek karrierjének csúcspontjai közé tartozik, mint az Exterminator, Swaps, Northern Dancer, Spectacular licit, Alysheba és a Sunday Silence, valamint a fillies valódi kockázat és nyerő színek.

az emberi elem is mélyen be van szövve a Derby szövetbe. A Ben és a H. A. “Jimmy” Jones apa-fia trénere 1938 és 1958 között nyolcszor osztotta meg a Derby győztes körét., A zsokék között a legendás Eddie Arcaro és Bill Hartack egyaránt ötször ragadta meg a klasszikust. Az Arcaro kvintettjei között voltak a Triple Crown nyertesei, a Whirlaway és a Citation.

Méltó a helyzete, mint a legkeresettebb díjat a verseny, a Derbi is jól ismert a részvétel nézettséggel, valamint az összeg a fogadási generál. Több mint 150.000 tömeg vált általánossá a megszentelt Louisville tanfolyamon, míg a televíziós nézettség meghaladja az ország bármely más versenyét, valamint a nap szinte minden más sporteseményét.,

fogadás a Kentucky Derby Day kártya lebeg körül $200 millió, egy nagy darab belőle a Derby magát, mint az egyetlen verseny egész évben több mint 20 kezdet. Érdeklődés fogadás a Derby nem csak egy minden idők magas, de kezdődik hónappal korábban a Kentucky Derby Future Wager (KDFW) kínált négyszer egész télen, tavasszal a különböző pályák, off-track létesítmények, valamint az online platformok, mint TwinSpires.com.,

A Derby gondolatok azonnal kavarognak a látványban egy jóképű kétéves győztes, a Kentucky Derby valóban egész évben jelenséggé vált.