A Stablefordot több mint száz évvel ezelőtt fejlesztették ki Walesben. Elmélete az, hogy a játékosoknak pontokat kell keresniük a jó lövésekért, ahelyett, hogy az összes ütést egy lyukon számolják. Egy pontrendszer díjat pontot kezdve a sas a madarak, hogy ellenség, de ha egy játékos túllépi a meghatározott számú körvonalak par nincs több pontot lehet keresni, a labda lehet, hogy felvette a játékos tovább, a következő lyuk. Az eredmény: gyorsabb játék!,

a Stableford és a módosított Stableford továbbra is nagyon népszerű Európában és Ausztráliában, még a női golfban is. A formátum kevésbé népszerű az Egyesült Államokban a női golfozók körében,jelenleg csak egy PGA Tour esemény használja a módosított Stableford-ot-a Barracuda bajnokságot 2019. július 22-28.

a Stablefordban használják a hátrányokat, és bár a verseny győztese a legmagasabb Stableford-pontokkal rendelkezik, a lejátszott összes stroke teljes pontszáma a hivatalos hátrányok fenntartása érdekében kerül megadásra., Talán a nagy Ausztrál-BRIT nők golfozók részesültek, a tanulás, a nagyobb kockázatot a rendszeres klub események. Ezen kell gondolkodni.

a 2019-es LPGA Tour szezon ezen a héten indul a Diamond Resorts Champions versenyen, amelyet az IOA mutatott be Orlandóban, FL., A négy napos versenyen funkciók két verseny egyetlen, az első 26 női golf szövetség Tour-győztes az elmúlt két évben, a versenytárs, a hagyományos stroke play, a második pedig egy csoport, a celeb golfozók játszik egy módosított változata a Stableford formátum, személyre szabott, kifejezetten erre a versenyre.,

• Double Eagle +10

Minden pont összesen a játékos a végső pontszám.

a módosított Stableford egyik legfontosabb jellemzője, hogy ahhoz, hogy ezeket a madarakat készítsék, a hírességeknek bele kell ásniuk kockázatvállalási készségeiket, mivel úgy vélik, hogy egy veszély felett vagy a bunkerből ütnek ki., De a nagy sportolók és a részt vevő Hírességek azért váltak híressé, mert kockázatot vállaltak: legyen szó hosszú belépésről a végzónába, otthoni futásról egy 3-2-es pályán, vagy egy új dalról egy új zenekarral. Ezek a hírességek tudják, hogyan kell nyerni!

a módosított Stableford egyik jó tulajdonsága, hogy “módosítható”.”És ez történt a Diamond Resorts versenyen is. A verseny kezdete előtti napon úgy döntöttek, hogy egyetlen híresség játékos sem kaphat “negatív” pontokat, amelyek az eredeti pontok részét képezték egy bogey számára., Ez egy szórakoztató verseny volt, és a tévénézők összetéveszthetők a negatív pontokkal egy pontkártyán egy híresség pontszámával. Az új, felülvizsgált pontozási formátum sokkal jobb volt. Itt van: Double Eagle-10 pont; Hole-in-One-8 pont; Eagle-5 pont; Birdie – 3 pont; Par-2 pont; Bogey – 1 pont, dupla Bogey és magasabb — 0 pont. A pontok nagyszerűen működtek. A rekordért a győztes John Smoltz (baseball kancsó) 149 ponttal nyert. A második helyen a baseball-sztár Mark Mulder végzett 146 ponttal, a harmadik pedig a nagyszerű teniszező, Mardy Fish 140 ponttal., valószínűleg mindegyik azt gondolta: “ha csak én nyírtam volna azt a lyukat!”