ofsajd je možná jeden z nejvíce kontroverzních pravidel někdy aplikován na fotbal.

musíme se podívat pouze na Mexiko vs Kamerun v druhý den Mistrovství světa 2014. Díky bohu za gól v 61. minutě Peralta, jinak by bylo pro Mexičany těžké strávit po dvou kontroverzních ofsajdových hovorech, které popíraly zasloužený náskok v prvním poločase.,

zjednodušeně řečeno, pravidlo (nebo „zákon“, jak to FIFA nazývá) vysvětluje, že hráč je považován za ofsajd, pokud obdrží míč, zatímco je“ mimo “ druhého posledního soupeře (obvykle obránce).

oficiální text zákona 11 zákonů FIFA 2014/2015 hry skutečně uvádí, že:

není to trestný čin sám o sobě být v ofsajdu. Hráč je v ofsajdu, pokud je blíže k brankové čáře svých soupeřů než míč i druhý poslední soupeř.,

Existuje několik výjimek, i když – není ofsajd přestupek, pokud se hráč dostane míč přímo z vhazování, brankový kop nebo rohový kop.

hráč není v ofsajdové pozici, jestliže:

• on je v jeho vlastní polovinu hřiště, nebo
  • je na úrovni druhého-posledního soupeře, nebo
  • on je v úrovni poslední dva soupeři.
offside Rule Graphic v.,

proč mají pravidlo vůbec?

ofsajdový zákon není moderní výtvor. Prvotní verze byla již v prvním vydání fotbalové zákony vytvořen anglického Fotbalového Svazu v roce 1863, ale zákon schválil každý hráč, který byl nalezen před míč, pravděpodobně, takže hra velmi statické (nemluvě o matoucí).

zákon o ofsajdu byl stále prosazován, když byla v roce 1886 vytvořena Rada Mezinárodní fotbalové asociace (IFAB) a FIFA jej přijala po vstupu do IFAB v roce 1913.,

Po obdržení vyladit v roce 1990, zákon i nadále být mírně upraven tak, aby jeho výklad jednodušší pro pomocní rozhodčí (oficiální název pomezní rozhodčí).

Takže, můžete takové jednoduché pravidlo vytvořit. století-dlouhé diskuse, nutí FIFA změnit to mnohokrát od svého zavedení?

zdá se, že tomu tak je, a některé výrazné příklady chyb vlajky stále dělají fotbalové fanoušky rozrušené po celém světě.,

Jeden z nejznámějších sporů zůstává gól vstřelil Kamerunský fotbalista Samuel Eto ‚ o, pak hraje za FC Barcelona, v 76. minutě 2006 UEFA finále Ligy Mistrů mezi FC Barcelona a Arsenal FC.

Když Arsenal v posledním poločase vedl 1: 0, hra mohla být velmi odlišná, pokud byl ofsajd správně schválen.

takové chyby mohou nejen změnit fotbalový zápas, ale mohou také znamenat ztrátu příjmů ve výši 3-4 milionů eur – takový je rozdíl mezi vítězstvím a ztrátou finále.,

rozhodčí: je to těžká práce

ve vší spravedlnosti, rychlé akce, jako je ta, která vedla k vyrovnání Barcelony, není snadné posoudit asistent rozhodčích.

ofsajdový hovor. James Západu/Flickr

Teď máme také rostoucí důkazy o vědě za rozhodování, aby sankce nebo není ofsajd … a není to jednoduché podnikání!,

Téměř před 15 lety Raoul Oudejans a kolegové z Vrije Universiteit v Nizozemsku připsat příčinu ofsajd úsudek chyby problém v optickém vnímání hráčů vzhledem k vizuální úhel asistent rozhodčí.

Toto byl první pokus vyvrátit rozšířený mýtus mezi fotbalové fanoušky, že asistent rozhodčí dělají chyby, vzhledem k tomu, že musí neustále pohybovat svou vizi od útočníka-obránce pár hráč přihrávat, tak pak potvrzena experimentálně.,

Později, Werner Helsen a kolegy z University of Leuven v Belgii rafinované vysvětlení ofsajdu chyby se zaměřením na tzv. „flash-lag“ efekt, kde se objekt pohybuje rychle (jako útočník), je vnímán před jeho skutečnou pozici, když pozorovatel je vybízel náhlé podnět (míč prošel záložník).

navzdory této zjevné vnímavé nevýhodě ve své práci a neustálému sociálnímu tlaku asistent rozhodčích posuzoval nesprávně pouze 10% případů během Mistrovství světa v roce 2006.,

když řekl, že ani věda může vysvětlit některé z nejvíce neuvěřitelně minul ofsajd hovory, jako epizoda v FC Schalke 04 vs FC Basel v roce 2013 Champions League.

to je záhadou, a je pravděpodobně důvod, proč ofsajd zůstane kontroverzní na dlouhou dobu a dodá drahocenný materiál pro vtipy, TELEVIZNÍ komentáře a fanouškovskou rivalitu.

mnoho z nich vyzvalo k zavedení oficiální recenze videa, podobné těm, které byly úspěšně implementovány v jiných fotbalových kódech.

je těžké zjistit, zda FIFA řekne ano., Možná, že fotbaloví fanoušci možnost být asistentem rozhodčího prostřednictvím videoher nebo aplikace virtuální reality souběžně s hlavní turnaje by mohl pomoci každému lépe pochopit „lidský“ straně ofsajd … něco, co stojí za zvážení.